Nici PDO – czy zabieg można bezpiecznie wykonać latem?

PDO, a właściwie polidoksanon to materiał znany w medycynie estetycznej od lat. Pierwsze spopularyzowane zabiegi z wykorzystaniem nici PDO miały miejsce w latach 80. ubiegłego wieku. Dzięki wysokiej jakości syntetycznych włókien, a także ich rozpuszczalności, nici nie tylko doskonale sprawdzają się w zabiegach uelastyczniania skóry ciała, a także jego ujędrniania. Efekty są porównywalne do tych, jakie uzyskać możemy dzięki terapii botulinowej, a skuteczność równie wysoka. Dodatkowo nici PDO pozwalają stymulować organizm do produkcji kolagenu, a także ułatwiają łączenie się kwasu hialuronowego. 

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO

Nici PDO wykorzystywane są nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w innych dziedzinach nauki. Częścią wspólną, łączącą wykorzystanie polidoksanonu jest niewątpliwie wysoka skuteczność, a także bezpieczeństwo dla organizmu. Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem nici PDO to przede wszystkim wszelkie kuracje korekcyjne twarzy, takie jak redukcja zmarszczek, modelowanie owalu twarzy czy ujędrnienie opadających fragmentów skóry. Nici PDO wykorzystywane mogą być także do modelowania ciała, bardzo często stosowane są między innymi w zabiegach korekcyjnych piersi. 

Zabieg i rekonwalescencja

Przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących wykonane powinno być w specjalistycznym gabinecie pod okiem lekarzy specjalistów. Sam zabieg jest dosyć krótki i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj nie przekracza on godziny, a bardzo często kończy się po upływie dwóch kwadransów. Lekarz za pomocą igły wprowadza nici PDO w taki sposób, aby podtrzymywały one korygowaną część twarzy czy ciała. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, jednak nie jest on stały. Nici rozpuszczają się w skórze po upływie około pół roku od zabiegu. Efekt uzyskany dzięki zabiegowi widoczny jest jednak znacznie dłużej. Ze względu na możliwość przemieszczania się nici, tuż po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, nawet tej wynikającej z uprawiania aktywności fizycznej, nie wykonywać masażu czy peelingu, a także zrezygnować z wszelkich zabiegów, opierających się na wykorzystaniu wysokiej temperatury.

Czy wykonanie zabiegu z użyciem nici PDO jest bezpieczne latem?

Wbrew panującym przekonaniom o tym, że poddanie się zabiegom z wykorzystaniem nici PDO latem jest niebezpieczne czy też wysokie temperatury mogą powodować ich rozpuszczanie się, wcale tak nie jest. Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem nici PDO stosować można przez cały rok, niezależnie od temperatury, czy panujących warunków atmosferycznych. Nie ma także konieczności rezygnowania z normalnego funkcjonowania tuż po zabiegu. Warto pamiętać, że decydując się na jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej, lekarz specjalista przed jego wykonaniem powinien uprzedzić nas o możliwych powikłaniach, czy też o braku możliwości wykonania go, ze względu na panującą porę roku.