Kiedy kontenerowa stacja sprężarek się opłaca i czym się wyróżnia na tle innych rozwiązań?

Przedsiębiorstwa pragnące zwiększyć komfort korzystania ze sprężonego powietrza coraz częściej interesują się kontenerowymi stacjami sprężarek zapewniającymi bezpieczeństwo wszystkim elementom układu. Dlaczego to dobra inwestycja?

Do czego można wykorzystać kontenerowe stacje sprężarek?

  • to konstrukcja mobilna, którą można przetransportować tam, gdzie jest właśnie potrzebna. Najczęściej kontenerowe stacje sprężarek można przetestować w formacie wynajmu, a dopiero na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie,
  • pełne zabezpieczenie wnętrza, czyli odpowiednia wentylacja i ochrona akustyczna. Praca stacji kontenerowej charakteryzuje się wysokim stopniem zautomatyzowania. Nowoczesne urządzenia posiadają innowacyjne sterowniki, czy systemy energooszczędne obniżające koszty dla działalności gospodarczej,
  • zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości firmowej. To jedna z najważniejszych zalet. To operator decyduje, gdzie chce ustawić stację. Oświetlenie postojowe wyraźnie oznacza kontener i zapobiega problemom z nieupoważnionym dostępem.

Na jakich właściwościach kontenerowych stacji sprężarek warto zwrócić uwagę?

Przed rozpatrzeniem zakupu przyda się analiza wyposażenia i czystości podawanego sprężonego powietrza najlepiej w rekomendowanej klasie ISO. Najlepsze stacje kontenerowe wyróżniają się specjalistycznymi uchwytami pod transport wózkami widłowymi. Alternatywa to transport HDS. Zakłady produkcyjne, dzięki temu nie tracą czasu na optymalizacji i uzyskują wysoki stopień mobilności. Ważne dodatki to ogrzewanie awaryjne wpływające na żywotność, szafa elektryczna połączona z niezbędnymi zabezpieczeniami, filtr węglowy (z reguły opcjonalny), moduł odprowadzania kondensatu zgodny z aktualnymi normami prawnymi.

Jakie problemy rozwiązują kontenerowe stacje sprężarek?

Kontenerowe stacje sprężarek rozwiązują problem generowanego przy podawaniu powietrza hałasu. Przedsiębiorca nie ma też do czynienia ze wzrostem temperatury otoczenia i nie musi inwestować w skomplikowany system chłodzenia. Kontener posiada już pełne wyposażenie i stanowi samodzielne centrum robocze. Rośnie zapotrzebowanie na spersonalizowane stacje sprężarek spełniające normy dla danego zakładu. W tym celu należy kontaktować się z bezpośrednim producentem. Bardzo ważna zaleta technologii to szybkie uruchomienie, które nie wymaga praktycznie żadnych działań optymalizacyjnych, dzięki wdrożeniu inteligentnych sterowników.

Przykładowe zastosowanie

Jeżeli w zakładzie produkcyjnym brakuje miejsca lub wyczerpała się przestrzeń na wstawienie kolejnej sprężarki warto postawić na stację kontenerową, która wpłynie na wydajność. Bardzo dobrze technologia wypada przy prowadzeniu inwestycji infrastrukturalnych i tam, gdzie potrzeba podawania sprężonego powietrza w bardzo trudnych warunkach środowiskowych, także przy opadach deszczu. Poruszanie się z kontenerową stacją, albo jej ustawienie nie wymaga uzyskiwania dodatkowych pozwoleń, czy dopełniania skomplikowanych formalności. To zatem kolejne ułatwienie dla przedsiębiorcy.