Utrzymanie porządku na basenie – kluczowe kwestie

Utrzymanie basenu w należytej czystości ma ogromne znaczenie nie tylko pod kątem komfortu korzystania z niego, ale również ze względu na bezpieczeństwo osób, które na nim przebywają. Stosowanie odpowiednich środków czyszczących pomaga w usuwaniu zabrudzeń, a także wirusów, bakterii oraz innych groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Warto dowiedzieć się, które z nich są szczególnie polecane do pielęgnacji basenów.

W jaki sposób dbać o podłogę na basenie?

Ogromne znaczenie ma utrzymanie podłogi na basenie w należytym porządku. Jest to bowiem powierzchnia, po której codziennie przemieszcza się wiele osób, a wilgotne środowisko jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów, wirusów i bakterii. Z tego właśnie względu tak ogromne znaczenie ma to, aby była ona odpowiednio dezynfekowana i czyszczona. Preparatem, który doskonale nadaje się do czyszczenia przede wszystkim podłóg na basenie, jest koncentrat Quato 78 PLUS firmy Swish. Jest to mocno skoncentrowany płyn myjący, który skutecznie zabija bakterie, wirusy, grzyby oraz spory. Jednocześnie jest bezpieczny dla powierzchni i jest w stanie usunąć przykre zapachy. Do dezynfekcji powierzchni można użyć także produktu Miracle o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych oraz wirusobójczych. Pomaga utrzymać pomieszczenia na basenie w sterylnej czystości. Jest to preparat gotowy do użycia, dlatego stosowanie go jest komfortowe i wygodne.

Porządek na basenie- o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Oprócz dokładnego wyczyszczenia podłóg na basenie ogromne znaczenie ma również utrzymanie porządku w toaletach, pod prysznicami oraz w przebieralniach. W tym celu wskazane jest używanie preparatów, które są jednocześnie skuteczne i bezpieczne dla powierzchni. Tego rodzaju środkiem jest preparat Swish TUBY. Świetnie sprawdza się przy usuwaniu osadów mydła i nacieków rdzy z umywalek, kabin prysznicowych oraz płytek. Nie zawiera w swoim składzie żrących substancji, dlatego nie niszczy powierzchni. Pozostawia także przyjemny zapach, dzięki czemu można korzystać z sanitariatów bezpośrednio po jego użyciu. Do silnych zabrudzeń warto natomiast użyć produktu Super Clean. Doskonale radzi sobie on z trudnymi do usunięcia plamami i innymi zanieczyszczeniami.

Utrzymanie porządku na basenie to kluczowa kwestia wpływająca zarówno na komfort korzystających z niego osób, jak i na ich bezpieczeństwo. Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że jest to środowisko, w którym bardzo szybko rozwijają się drobnoustroje. Mogą być one niebezpieczne dla zdrowia i wywoływać wiele groźnych chorób i dolegliwości. Stosowanie odpowiednich środków czyszczących marki Swish pozwala utrzymać porządek na całym basenie, a także najwyższy poziom higieny i sterylności w pomieszczeniach.