Nowoczesna fontanna ogrodowa – sposób na aranżację ogrodu

Urządzając przydomowy ogród, warto rozważyć zamówienie nowoczesnej fontanny, która podkreśli unikalny charakter tego miejsca. Obecnie na rynku można znaleźć fontanny wykonane z najróżniejszych materiałów, które mogą z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną i użytkową. Poza tym przyjemny szum wody wydobywającej się z fontanny będzie świetnym sposobem na popołudniowy relaks. A jak wybrać idealną fontannę ogrodową?

Budowa i sposób działania fontanny ogrodowej

Nowoczesna fontanna ogrodowa powinna składać się ze zbiornika, źródła zasilania w postaci pompy elektrycznej lub pompy solarnej oraz dyszy, której zadaniem jest przepuszczanie i rozproszenie strumienia wody. Dodatkowo taka nowoczesna fontanna ogrodowa może być również ciekawie udekorowana przy użyciu figurek, płyt kamiennych, glinianych ozdób lub kaskad wykonanych z kamienia. Niektóre dekoracje umieszcza się wewnątrz zbiornika, a inne mogą zostać zamontowane na zewnętrznej części fontanny. Wybierając fontannę ogrodową zasilaną elektrycznie, należy pamiętać, by ustawić ją blisko źródła prądu, a sam kabel powinien być możliwie jak najkrótszy i odpowiednio zabezpieczony. Natomiast fontanny ogrodowe zasilane pompą solarną trzeba postawić w takim miejscu, aby miały stały dostęp do światła.

Jak wybrać idealną fontannę ogrodową?

Poszukiwania idealnej fontanny warto rozpocząć od ustalenia jej rozmiaru oraz funkcji, jaką ma pełnić w ogrodzie. Nowoczesna fontanna ogrodowa może być centralnym punktem ogrodu albo dodatkową dekoracją umieszczoną w części wypoczynkowej. Poza tym bardzo modnym rozwiązaniem są fontanny umieszczane w basenach lub w oczkach wodnych oraz fontanny z efektownym oświetleniem LED. Jeśli dana osoba chce zaaranżować ogród w stylu nowoczesnym, to powinna wybrać fontannę ogrodową mającą kształt geometrycznej bryły na przykład prostokąta, kwadratu lub koła. Bardzo atrakcyjnie wyglądają również szklane fontanny oraz fontanny z wodospadem.

Zalety posiadania fontanny ogrodowej

Fontanna ogrodowa nie tylko pięknie wygląda, ale także może skutecznie poprawić mikroklimat w ogrodzie i korzystnie wpłynąć na wilgotność powietrza. Poza tym nowoczesna fontanna ogrodowa będzie także źródłem wody dla ptaków i innych drobnych zwierząt mieszkających w okolicy. Odpowiednie ustawienie fontanny sprawi, że domownicy będą mogli obserwować ptaki pluskające się w wodzie, a ogród zaczną odwiedzać różne gatunki zwierząt. Jednak posiadanie fontanny ogrodowej to przede wszystkim dobry sposób na relaks w otoczeniu pięknej przyrody.

Przy pomocy nowoczesnej fontanny ogrodowej można dowolnie zaaranżować przestrzeń w ogrodzie tak, aby była reprezentatywna i funkcjonalna. Dlatego dysponując wolnym miejscem, warto rozważyć zakup fontanny ogrodowej, która podkreśli niepowtarzalny charakter ogrodu i pozwoli na stworzenie wyjątkowej i przytulnej atmosfery.