Jak zostać barmanem?

Zbliżające się wakacje skłaniają wiele młodych osób do podjęcia dorywczej pracy. Zdecydowana większość ofert  dotyczy gastronomii. Jedną z nich jest stanowisko barmana. Umiejętność komponowania ze sobą poszczególnych smaków alkoholi i dodatków pozwala stworzyć wyjątkowe napoje. Amatorskie umiejętności nie wystarczą, aby zostać barmanem i móc serwować znane i lubiane drinki innym. Ważna jest wiedza, jakie proporcje zastosować, a także, w jakiej kolejności dodawać poszczególne składniki. Tego wszystkiego dowiedzieć możemy się na specjalnym szkoleniu barmańskim, które z pewnością pomoże stawiać pierwsze kroki w zawodzie.

Kto może zostać barmanem?

Barmanem może zostać każdy, jednak jeśli mamy zamiar pracować w konkretnym miejscu, musimy liczyć się z konkretnymi wymaganiami, jakich oczekuje od nas nasz przyszły pracodawca. Mimo posiadania wiedzy i doświadczenia, część osób zwyczajnie nie nadaje się do pracy z klientem, dlatego od barmanów prócz umiejętności wykonywania drinków czy koktajli wymaga się także otwartości, dobrych relacji z klientem, a bardzo często także biegłej znajomości języka angielskiego. 

Czy konieczne jest wykształcenie?

Wiele osób uważa, że aby zostać barmanem, niezbędne jest ukończenie szkoły o profilu gastronomicznym. Oczywiście osoby, które zdecydowały się pójść tą drogą, z pewnością odnajdą się na stanowisku barmana, jednak nie jest to warunek konieczny, aby móc przystąpić do rekrutacji na daną ofertę pracy. Dobry barman powinien potrafić wykonać wszelkie popularne drinki, a także móc zaproponować jedną z autorskich propozycji. Aby było to możliwe, musi doskonale znać smaki poszczególnych alkoholi i wiedzieć, z czym je połączyć, aby otrzymany napój nie wyszedł ani zbyt wytrawny, ani zbyt słodki. Doskonałą alternatywą dla szkół o profilach gastronomicznych jest przystąpienie do szkolenia barmańskiego. 

Szkolenie barmańskie – na czym polega?

Skorzystanie ze szkolenia barmańskiego to jedna z opcji, która pozwala na przyswojenie niezbędnej wiedzy, aby zostać barmanem. Decydując się na uczestnictwo w kursie, zyskujemy nie tylko solidną dawkę wiedzy praktycznej, ale przede wszystkim, poznajemy teorię i tajniki, dzięki którym stworzyć możemy wyjątkowe drinki. Szkolenie barmańskie uczy nie tylko jak łączyć smaki czy jakie proporcje zachować, aby serwowane przez nas napoje wpisywały się w preferencje klientów, ale także jak ozdabiać poszczególne propozycje. Co ważne, podczas trwania szkolenia, uczestnicy poznają smaki poszczególnych drinków, mają możliwość samodzielnego ich przygotowania, a także oceny stworzonych drinków przez profesjonalistów. Szkolenia kończą się egzaminem, podczas którego uzyskać można Certyfikat Barmana, który znacząco ułatwi poszukiwania pracy.