Co oznacza DEN w damskich rajstopach?

Przy dokonywaniu wyboru rajstop, zapewne wiele razy napotykasz na skrót DEN, zastanawiając się co tak naprawdę może oznaczać. Powinnaś wiedzieć, że DEN to nic innego jak skrót od ’denier’, które jest jednostką gęstości liniowej włókien syntetycznych. 

Dlaczego powinnaś podjąć racjonalną decyzję odnośnie grubości rajstop? 

Powinnaś mieć świadomość, że grubości rajstop nigdy nie wybiera się w sposób przypadkowy. Bardzo wiele zależy od pory roku, latem chodzi o to, by nogi okryte były subtelnym, delikatnym materiałem podczas kiedy późną jesienią oraz zimą ważne jest, by rajstopy które zakładasz były ochroną przed porywistym wiatrem oraz przed mrozem. Wybór wielokrotnie jest trudny, zwłaszcza, że stoisz przed dylematem, czy postawić na grubsze rajstopy, które mają być odporne na uszkodzenia, z drugiej jednak strony nie zawsze chcesz by były one kryjące. Zawsze przy DEN podana jest konkretna liczba, musisz wiedzieć, że czym jest ona wyższa to materiał z którego wykonane są rajstopy jest grubszy. Rodzaje rajstop każdorazowo dzielone są pod względem ich stopnia zmatowienia, dodatkowo również ze względu na wzór oraz funkcję, którą winny pełnić. Możesz zdecydować się na rajstopy matowe, półmatowe oraz błyszczące. Powinnaś również wiedzieć, że mogą to być rajstopy klasyczne, wzorzyste jak też kabaretki.

Jakie rajstopy są najczęściej wybierane?

Grono seksuologów sporządziło badanie, gdzie pytane kobiety stanowiły grupę reprezentatywną. Panie pytane były o swoje preferencje co do wyboru rajstop, chodziło nie tylko o analizę decyzji zakupowych, lecz również o podkreślenie swej kobiecości. Panie, które brały udział w badaniu deklarowały wcześniej, że nie czują się kobieco, zmysłowo, uznały bowiem, że plus size nie idzie w parze z atrakcyjnością. Kobiety te w trakcie badań przeszły istną metamorfozę, zaczęły lepiej podchodzić do kwestii związanej ze swym seksapilem. Jednym z wyborów, który powtarzał się najczęściej były rajstopy jak kabaretki 5XL PLUS SIZE. Panie podkreślały, że idealnie podkreślają ich kobiecość. Innym wyborem były rajstopy jak pończochy rozmiar 5. Panie podkreślały również, że mają przekonanie iż byłyby o wiele bardziej atrakcyjne w oczach swych partnerów, gdyby zdecydowały się na rajstopy połyskujące karnawał 5XL PLUS SIZE. Feedback przeprowadzony po badaniu jasno wskazuje, że badanie to przyniosło zamierzony efekt, przed badaniem wiele kobiet zaznaczało, że nie czują się w pełni usatysfakcjonowane ze swego życia seksualnego, podczas gdy po przeprowadzonym badaniu respondentki podkreślały, że czują się usatysfakcjonowane swą aktywnością seksualną, jako czynnik, który sprawił, że sytuacja uległa zmianie podały, że do poprawy sytuacji w wymierny sposób przyczyniły się kobiece, eleganckie rajstopy.

 

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem TwojeXXL.pl – bielizna damska plus size